Aranżacja 20

Aranżacja domu jednorodzinnego w Zawierciu to bardzo wdzięczny projekt zarówno pod względem kolorystycznym, jak i nietypowych form uszycia firan użytych do jego wykończenia.

Rogowe okna w kuchni idealnie nadawały się na zamontowanie na nich rolet rzymskich. Ze względu na dalekie sąsiedztwo innych domków, roleta uszyta z tkaniny zasłonowej Classic 160/4 firmy Eurofirany, pełni funkcję bardziej dekoracyjną, niż zasłaniającą. Oczywiście system ten umożliwia rozwinięcie tkaniny tak, aby zasłaniała nam całość okna.
Podobne rozwiązanie zastosowaliśmy w łazience przylegającej do sypialni gospodarza, gdzie tkanina na roletę jest koordynatem tkaniny Royal L16/4 wykorzystanej do uszycia zasłon w sypialni oraz poduch na łóżko.
W gabinecie zamontowaliśmy podwójny system rolety rzymskiej tzw. Dzień i Noc, który pozwala nam na regulację obu tkanin: zarówno firanowej(Belinda white, Dekoma), jak i zasłonowej (635272, kol 21002, Pamal).
W salonie ze względu na istniejącą tam wnękę pod szyny, zamontowaliśmy szyny aluminiowe Techno 15 firmy Zegar, na których upięliśmy firanę Ewy Minge Italissima M186/4 oraz zasłony uszyte z podwójnej tkaniny Classic 160/4 oraz 160/2.
Przylegający do salonu ogród zimowy, dla ocieplenia ogromnego przeszklenia, został przyozdobiony krótkimi karniszami Techno 30 w kolorze białym, na których zawiesiliśmy złote siatki(Classic 160/1, Eurofirany) odszyte od góry tkaniną zasłonową tzw. dimoutem. Wszystko oczywiście nabierze ostatecznego blasku po wykończeniu ogrodu i wprowadzeniu do wnętrza przepięknych roślin.